Varuh človekovih pravic RS je za namen uresničevanja zagovorništva otrok, ki ima od septembra 2017 pravno podlago v Zakonu o varuhu človekovih pravic (Uradni list RS, št. 54/17), prej pa je deloval kot pilotski projekt »Zagovornik – glas otroka«, pripravil tri tiskana gradiva:

  • Publikacija za strokovne delavce (sodišča, centri za socialno delo, svetovalne službe, zdravstveno osebje, policija, nevladne organizacije)
  • Publikacija za laično odraslo javnost (starši, skrbniki, rejniki, drugi odrasli)
  • Zgibanka za otroke/mladostnike.

Gradiva so namenjena vsem, ki pri svojem delu prihajajo v stik z otroki in njihovimi starši, zato naj služijo kot osnovno informiranje oseb, za katere je zagovorništvo otrok primerno, kot tudi nabor dodatnih informacij za strokovno javnost pri postopkih postavitve zagovornika otroku.

Vse publikacije so dostopne tudi v pdf formatu na spletni strani Varuha: http://www.pravice-otrok.si/index.php?id=249. Če želite prejeti tiskane izvode, nam to sporočite na naslov: zagovornistvo-otrok@varuh-rs.si.

Tone Dolčič                                                                 Vlasta Nussdorfer

namestnik varuha človekovih pravic                             varuhinja človekovih pravic

(Skupno 100 obiskov, današnjih obiskov 1)