Zaposleni OŠ Koper so se v teh dneh odpravili na strokovno ekskurzijo v Bosno, natančneje v Bihač in Banja Luko, kjer so obiskali 1.privatno Osnovno šolo in vrtec Nikole Tesle.
Šola je bila ustanovljena februarja 2015. Trenutno jo obiskuje okoli 200 učencev in učenk iz Banja Luke in okolice. Deluje po metodi Montessori.

Šola tesno sodeluje s starši in lokalno skupnostjo.. Poleg rednega pouka ponuja veliko drugih dejavnosti od šaha do vrtičkanja. Učenci so uniformirani in za šolanje plačujejo šolnino.
Udeleženci strokovne ekskurzije  so bili navdušeni nad toplim sprejemom vodstva šole in predstavitvijo njihovega dela . Ogledali so si tudi  šolske prostore in njeno okolico ter na koncu izmenjali primere dobre prakse.