V četrtek, 15. februarja 2018 se je zgodilo prvo srečanje osnovnošolcev iz Slovenije in Italije, natančneje iz Kopra, Trsta ter Milj. Prvo srečanje je potekalo v Kopru, najprej na Osnovni šoli Koper nato pa je sledilo razkazovanje mesta učencem iz Italije. Po začetnem pozdravu in razlagi projekta Eduka je sledilo spoznavanje med učenci Osnovne šole Koper z učenci iz Trsta, ki obiskujejo šolo s slovenskim učnim jezikom ter med učenci iz italijanske osnovne šole Pier Paolo Vergerio il Vecchio Koper z učenci iz šole z italijanskim učnim jezikom iz Milj. Po spoznavanju je sledila malica, nato pa smo se učenci odpravili razkazati naše mesto tujim učencem, ki Kopra niso poznali. V projektu je iz naše šole sodeloval 8. b razred. Nekaj učencev je na določenih točkah po Kopru prebralo besedilo, ki je tujim učencem pomagalo razumeti zgodovino Kopra. Med samim sprehodom po Kopru smo novim prijateljem iz Trsta še pokazali, kje se radi družimo ter kam radi gremo v svojem prostem času. Med hojo smo jim z veseljem povedali še kakšno zanimivost ter odgovorili na morebitna vprašanja. Izvedeli smo tudi veliko o njihovem šolskem sistemu, ki se zelo razlikuje od našega. Po koncu njihovega obiska v Kopru, smo si z njimi z velikim zadovoljstvom izmenjali kontakte. Namen projekta je spoznavanje čezmejnih kultur.

Anabel Todorovič,.8b.

(Skupno 1 obiskov, današnjih obiskov 1)