Projekt je namenjen predvsem učencem 2. in 3. razreda, ki bi lahko že sami peš prihajali v šolo. To so učenci, ki živijo do 2 km od šole, najpogosteje v mestnem jedru.

Pešbus ima določene postaje in vozni red. Vodi ga spremljevalec in deluje podobno kot pravi šolski avtobus, le da se ne premika na kolesih, temveč z nogami. Otroci se v varnem okolju privajajo na udeležbo v prometu in so tako pozneje pripravljeni na samostojno pot v šolo.

Spremljevalci Pešbusa bodo učitelji. Organizirani bosta dve že znani progi – enaki kot predhodno šolsko leto.

Izvajal se bo v Evropskem tednu mobilnosti, od 16. 9. 2024 do 20. 9. 2024 ter še od 23. 9. 2024 do 27. 9. 2024. Želimo si, da bi med šolskim letom akcijo večkrat ponovili.

Prijavnice za Pešbus dobite pri razredničarki.