Zaključek interesne dejavnosti Šolski vrt: »Vrtičkarske igre«

V sredo, 22.6.2022 se je zaključila interesna dejavnost Šolski vrt. V ta namen smo za šolske vrtičkarje pripravili »Vrtičkarske igre«, ki so potekale v času prve in druge šolske ure. Učenci so bili razdeljeni v skupine, delo pa je potekalo po postajah, kjer so odgovarjali na različna vprašanja vezana na obravnavane vsebine skozi šolsko leto. V gredicah so morali prepoznati vrsto posajene rastline, našteti opraševalce, navesti material, ki služi hotelu za žuželke, itd.

Učenci so sodelovali z zanimanjem in na vprašanja hitro in spretno odgovarjali.

Ob zaključeni dejavnosti so učenci prejeli pohvala za aktivno udeležbo na interesni dejavnosti in bili nagrajeni s sladkim presenečenjem – s sladoledom.

Želimo vam lepe počitnice in veliko užitkov ob zdravi ter sveži prehrani!

Učiteljice in vrtičkarji

Raziskovalna naloga pri zgodovini

Učenke Tijana Draganić, Martina Grebović, Adela Kočan, Kaja Topić in Ajda Umer iz 9.d razreda so na 53. srečanju mladih zgodovinarjev, ki ga je organizirala Zveza prijateljev mladine Slovenije, prejele srebrno priznanje za raziskovalno nalogo z naslovom Snaga k zdravju pomaga: nalezljive bolezni v preteklosti in spopad z njimi.

Iskrene čestitke!

Mentor: Uroš Pavlin

Mladi raziskovalci zgodovine (srebrno priznanje)