Lansko leto je naša šola sodelovala v akciji TOM potuje, otroke obiskuje, v kateri je štirinajst dni gostila nahrbtnik TOM telefona in v razredih od 4. do 9. razreda izvedla delavnico o TOM telefonu in pomenu pogovora. Razredniki so na delavnici učence povprašali tudi, o katerih vprašanjih ali temah se ne morejo ali ne upajo pogovoriti s starši ali drugimi odraslimi osebami. Svoja vprašanja, strahove, težave so lahko zapisali na listek ter ga anonimno oddali v škatlico. Vse anonimno podane zapise otrok so zbrali, pregledali in analizirali na Tom telefonu. Prejeli so več kot 10.000 anonimnih zapisov otrok in mladostnikov, na podlagi katerih so izdali publikacijo »Kaj si mladi želijo, da bi odrasli vedli o njih?«.

Vabimo vse odrasle, da si v publikaciji preberete, kaj nam otroci želijo sporočiti in katere so tiste teme, s katerimi še vedno ostajajo sami, vabimo pa tudi vse mlade, da skozi publikacijo začutite, da v stiski niste smi in da si mnogo mladih zastavlja podobna vprašanja.

Publikacijo lahko najdete na povezavi:

https://www.zpms.si/wp-content/uploads/2023/10/tom_publikacija_final_web.pdf

 

Related Images:

(Skupno 74 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost