V uvodu je potekala predstavitev obdobja baroka kot obdobje pojava prve instrumentalne in orkestralne glasbe ter prvih koncertov, ki ga je vodila učiteljica Ingrid Poropat. Za tem so učenci obiskali  Glasbeno šolo Koper kot kulturno ustanovo, ki sodi med najpomembnejše koprske palače markizov Gravisi – Barbabianca. V njej so pod vodenjem podravnateljice, gospe Tatjane, spoznali njene podružnice ter kratek zgodovinski pregled. Ogledali so si stalno razstavo starih trobil in pihal, občudovali dekorativno stopnišče ter mogočno koncertno dvorano z ohranjenimi stropnimi in zidnimi freskami. Učencem je bil uprizorjen nekajminutni koncert virtuozne flavtistke ter pianistke, ki nam je zaigrala baročno skladbo na čembalo.

Po vrnitvi na šolo, je sledil koncert instrumentalistov, učencev naše šole, ki so nam pričarali čudovit, skoraj dvourni koncert, pripovedovali svoje izkušnje, način šolanja, predstavili svoj instrument ter svoje dosežke.

Vsi smo bili istega mnenja, da je potrebno tako čudovito glasbeno doživetje prihodnje leto spet ponoviti.

Tina Falkner

(Skupno 137 obiskov, današnjih obiskov 1)