Ekipa RoboSončki OŠ Koper (Jakob Golubić, Tilen Malej in Filip Umer iz 9. razreda, Matija Dokić in Timon Jeretič iz 8. razreda, Joni Palčič iz 7. razreda, Yelisey Aksonov iz 6. razreda in Nika Malej ter Petra Primožič iz 5. razreda, mentorica dr. Alenka Malej in spremljevalka prof. Bojana Resanovič) se je udeležila mednarodnega tekmovanja First Lego League Open International Turkey 2019. Tekmovanje je potekalo od 22. do 25. maja 2019 na največjem in najmodernejšem sejmišču Turčije, v mestu Izmir. Poleg RoboSončkov OŠ Koper je na tekmovanju sodelovalo še 82 ekip iz 40 držav.

V močni mednarodni konkurenci so RoboSončki OŠ Koper dosegli odmeven uspeh. Osvojili so 4. mesto v tekmi robotov z enakim številom točk kot tretjeuvrščena ekipa, v ekshibicijskem izločevalnem robotskem tekmovanju 8 najboljših robotskih ekip turnirja pa so se prebili v veliki finale, kjer so v dvoboju proti zmagovalni ekipi turnirja RED iz Koreje osvojili 2. mesto. V kategoriji raziskovanja so z odlično izpeljano in predstavljeno raziskavo svojega letošnjega projekta Space Jumper osvojili pokal za 2. mesto. Dobili so tudi posebno povabilo in se z ostalimi povabljenimi ekipami udeležili sprejema pri županu mesta Izmir v njegovi osebni rezidenci.

 

Alenka Malej

(Skupno 337 obiskov, današnjih obiskov 1)