Otroški pevski zbor OŠ Koper se je od 24.5. do 26.5 udeležil mednarodnega zborovskega tekmovanja »In coro per un sogno« v citta`di Busca, pokrajini Cuneo, v Italiji. Predstavili so se z dvema skladbama v italijanskem jeziku, Moja Slovenija (Aleš Lavrič) in obvezno skladbo Cogli l`occasione (Marco Ramanello). V konkurenci devetih zborov iz Italije, Hrvaške in Argentine, v kategoriji do 13 let, so petčlansko žirijo pevci otroškega pevskega zbora osnovne šole Koper, pod vodstvom Ingrid Poropat, prepričali s tehnično dovršenostjo in odlično interpretacijo. S skladbo Moja Slovenija so želeli ponesti lepote naše države in moč majhnega naroda tudi pevcem ostalih držav in širom po Italiji. S prepričljivo in doživeto izvedbo jim je to tudi uspelo.

Včeraj so se v poznih urah vrnili domov polni nepozabnih vtisov in doživetij ter seveda s plaketo za 1.mesto in finančno nagrado.

Ingrid Poropat

(Skupno 362 obiskov, današnjih obiskov 1)