V sredo, 25.9.2024 je v Škofji Loki potekala podelitev priznanj za nagradni natečaj – Najbolj športni vrtec in šola v šolskem letu 2023/2024.

Osnovna šola Koper je bila ena od petih osnovnih šol, ki so osvojile zlato  priznanje. Ta laskavi naslov je letos  prejelo 1 %  slovenskih osnovnih šol.

Zlato priznanje smo si prislužili z izvajanjem športnega programa Zlati sonček, Krpan in Naučimo se plavati, z organizacijo in sodelovanjem na občinskih in državnih športnih tekmovanjih, z vodenjem velikega števila  interesnih dejavnosti s športnega področja in z udeležbo na Ljubljanskem in Istrskem maratonu.

Naši učenci so na športnih tekmovanjih dosegli izjemne rezultate na državni ravni.

Skrb za športno udejstvovanje, gibanje in zdrav način življenja je pomemben del šolske vizije naše šole, ki jo bomo razvijali in krepili tudi v bodoče.

Iskrene čestitke vsem športnikom in športnicam ter športnim pedagogom OŠ Koper.