Tabor ustvarjalnosti

Tudi letos je na Osnovni šoli Koper potekal tabor ustvarjalnosti za nadarjene učenke in učence 8. razredov. Teme so segale na področja naravoslovja, družboslovja, likovne umetnosti, tehnike in drugih poučnih vsebin.

Tabor je potekal na šoli od 4. 4. do 5. 4. 2024. Otroci so v prostorih Osnovne šole Koper tudi prespali.

Učenke in učenci so bili dejavni v številnih delavnicah pod vodstvom mentoric in mentorjev.

Tako so spoznali delovanje električnega avtomobila ter njegove prednosti in slabosti; izdelovanje reaktivnega avta; učenje različnih tehnik premikanja in sestavljanja Rubikove kocke; osnove znakovnega jezika; risanje mandal na keramične skodelice in posodice; poznavanje različnih tehnik improvizacije ter kaj sploh je improvizacijsko gledališče.

Obiskali so Pokrajinski muzej Koper, kjer so lahko doživeli, kako je potekal pouk v 50-ih letih prejšnjega stoletja.

Na tabor je prišla tudi ekipa Robosončkov Osnovne šole Koper in predstavila svoje priprave na tekmovanja.

Sledilo je še poznavanje astronomije; učenje vožnje na električni rolki; igranje družabnih iger, ogled filma … Otroci so si na taboru pripravili tudi večerjo (tortilje) ter se naučili speči »mafine« in palačinke.

V okviru delavnic smo krepili medvrstniško druženje, sodelovanje, medsebojno komunikacijo ter učenje vseživljenjskih veščin.

Hvala otrokom, vodstvu, mentoricam in mentorjem za sodelovanje in pomoč odlično izpeljanega tabora.

Tekmovanje iz prve pomoči

V torek, 16.4.2024 smo z ekipo OŠ Koper sodelovali na regijskem tekmovanju iz prve pomoči v Logatcu. Tekmovanja smo se udeležili prvič in dekleta so se odlično odrezala. Ekipo so zastopale: Ela Sedmak, Lana Jež, Ana Kamalova, Marina Marjanović, Ivona Palčič, Marija Čendak ter Athina Savić.

Mentorica: Tatjana Lakošeljac

DOSEŽKI NA ŠOLSKEM TEKMOVANJU ZA CANKARJEVO PRIZNANJE OD 2. DO 7. RAZREDA

Šolsko tekmovanje za Cankarjevo priznanje za učence od 1. do 7. razreda je bilo 3. 4. 2024.

Vsi učenci in učenke 1. in 3. razreda, ki so se udeležili tekmovanja, so prejeli priznanje za sodelovanje.

Od 4. do 7. razreda pa so Cankarjevo priznanje prejeli naslednji učenci in učenke:

4. razred: Karla Piščanc Černe, Hana Majhen

5. razred: Karolina Živec

6. razred: Arja Ana Jesenšek Vidic, Ela Sedmak, Liam Franca

7. razred: Emilija Živec, Elena Francesca Mincu

Vsem prejemnikom priznanj iskreno čestitamo.

POLFINALE V NOGOMETU- Starejše deklice

V ponedeljek 15.4.2024 je na naši šoli potekalo polfinalno tekmovanje v nogometu za starejše učenke.

Za ekipo st.deklic so igrale: Naja Kalin-Zirnstein, Gaja Pintar, Zana Kabashi, Sara Vita Kovač, Tija Peras Milenović, Zoja Milošević, Alin Šahinović, Tia Đogić, Sara Plavšič in Marika Stefanovski.

Na tekmovanju so igrale štiri ekipe: OŠ Davorina Jenka Cerklje na Gorenjskem, OŠ Dobravlje, OŠ Antona Globočnika Postojna in OŠ Koper. Učenke so se prvo pomerile z ekipo OŠ Davorina Jenka in jih premagale z rezultatom 6:0. Drugo tekmo so igrale z OŠ Dobravlje in prav tako slavile zmago z rezultatom 1:0. V tretji tekmi so se pomerile še z OŠ Antona Globočnika in slavile z rezultatom 13:0. S tremi zmagami so se tako uvrstile v finale ŠŠT v nogometu, kjer se bodo pomerile štiri najboljše ekipe v državi.

Čestitke dekletom!