4. oktobra praznujemo svetovni dan živali. To je dan, ki je namenjen ozaveščanju o zaščiti živali, odgovornem ravnanju z njimi ter skrbi za njihovo dobrobit.

V ta namen bomo v mesecu oktobru na Osnovni šoli Koper organizirali humanitarno akcijo zbiranja potrebščin za pse in mačke.

Zbirali bomo naslednje potrebščine:

briketirano in konzervirano hrano vseh znamk za pse in mačke, mačje in pasje priboljške,

pesek za mačje stranišče, posodice, igračke, povodce, ovratnice, praskalnike, flis odejice, brisače, rjuhe, vzglavnike, termoforje.

Potrebščine bomo zbirali do 25. 10. 2024 v avli šole in v vetrolovu pred garderobami prvega triletja.

Zbrani material bo posredovan Zavodu PIT – neprofitni organizaciji, ki skrbi za pomoč, pravice in zaščito živali ter Društvu za pomoč Obalnim mačkam in drugim živalim – Mačja Preja.

Izvajalke dejavnosti: Gaja Šorgo, Kristina Kreslin, Janja Zupan in Tjaša Šušmelj Palčič