Na šoli smo zaznali, množično uporabo socialnega omrežja Facebook med učenci, ki so mlajši od 13 let. To po Facebookovih pravilih in določilih ni dovoljeno, saj omrežje ni namenjeno in niti ni primerno za mlajše od 13 let. Za varno uporabo tega omrežja je treba poznati kar nekaj nastavitev, ki jim otroci sami niso kos. Zato se med tako mladimi uporabniki, ki niso primerno izobraženi, pojavljajo razne oblike zlorab, kot so grožnje in verbalno nasilje, kar samo dokazuje, da so otroci vstopili v ta virtualni svet nepoučeni in nepripravljeni. Iz ankete, ki smo jo izvedli z učenci 6. razreda je razvidno, da so starši seznanjeni z uporabo Facebooka njihovih otrok. Odgovornost do pravilne uporabe Facebooka pri tej starosti je izključno na strani staršev. Šola bo poskrbela za izobraževanje učencev o uporabi facebooka, ko bodo dopolnili 13. let.

Staršem priporočamo, da se pravil uporabe Facebooka držijo. V kolikor imajo otroci profil vzpostavljen kljub neustrezni starosti, ga lahko skupno (starš in otrok) izbrišete na tej povezavi.

 

Anton Balo, prof.
ravnatelj
Osnovne šole Koper

 

Đeni Plešnik

 

(Skupno 84 obiskov, današnjih obiskov 1)