Od 20. maja do 7. junija 2024 smo na OŠ Koper ponovno vzpostavili »Pešbus« za učence drugih  in tretjih razredov. Pridružilo se nam je tudi nekaj njihovih bratcev in sestric iz prvih razredov. Učenci so »voznico in sprevodnico oz. sprevodnika« Pešbusa vsako jutro pričakali z nasmehom. Med potjo so prijetno kramljali in kot bi trenil so bili že na končni postaji – pred šolo, kjer so bili nagrajeni s štampiljko na svoji vozovnici. Ob koncu tedna pa še z nalepko.

V teh treh tednih so učenci poleg prijetnega druženja z vrstniki poskrbeli tudi za jutranjo telovadbo – hojo in se kar mimogrede učili varnih korakov v prometu. Pa še pred šolo je bilo manj avtomobilov.

Tako učenci kot njihovi starši so bili nad Pešbusom zelo navdušeni. Veselimo se že prihodnjega šolskega leta in novih akcij Pešbusa. Verjamemo, da se nam bo pridružilo še več otrok.

koordinatorica Pešbusa Enea Kavšek Juršič