V petek 8.3.2024 je v ŠRC Bonifika potekalo področno tekmovanje v nogometu za starejše učenke.

Za ekipo st.deklic so igrale: Naja Kalin-Zirnstein, Gaja Pintar, Zana Kabashi, Sara Vita Kovač, Tija Peras Milenović, Zoja Milošević, Alin Šahinović, Tia Đogić, Sara Plavšič in Marika Stefanovski.

Na tekmovanju je igralo pet ekip: OŠ Dušana Bordona, OŠ Elvire Vatovec Prade, OŠ Ivana Babiča-Jagra Marezige, OŠ Dekani in OŠ Koper. Učenke so se prvo pomerile z ekipo OŠ Marezige in jih premagale z rezultatom 1:0. Drugo tekmo so igrale z OŠ Dekani in prav tako slavile zmago z rezultatom 1:0. Z dvema zmagama so se tako uvrstile v finale tekmovanja, kjer so se pomerile z ekipo OŠ Dušana Bordona. Finalni obračun je bil zelo napet, saj so nasprotnice v prvem polčasu vodile z golom razlike, a so se učenke OŠ Koper v drugem polčasu zbrale in izenačile rezultat. Zmago so odločali penali, kjer so bile učenke OŠ Koper bolj natančne, in na koncu slavile zmago z 2:1. Z zmago so se dekleta uvrstile v polfinale.