V petek, 20. 10. 2023, so si osmošolci in devetošolci ogledali gledališko predstavo Dnevnik Ane Frank.

Dnevnik Ane Frank je eno najpomembnejših besedil dvajsetega stoletja. In to ne samo zaradi kalvarije, ki so jih preživeli ljudje, ki jih je doživela in ne preživela družina Ane Frank. Dnevnik je tudi literarno pomembno delo. In deklica Ana je izjemno nadarjena opazovalka življenja in človeških značajev.

Po ogledu gledališke predstave so sledile številne aktivnosti; učenci so zapisali svoja mnenja o predstavi, v skupinah naredili makete skrivališča, naslikali Ano, sestavili kviz in izdelali plakat v obliki Aninega dnevnika z zapisi podatkov o vojni, Aninem dnevniku, skrivališču in njenih misli.