Svetovni dan Zemlje, ki ga obeležujemo že več kot pol stoletja, je namenjen vsem prebivalcem našega planeta, vzpodbuja pa k aktivnemu ter odgovornemu delovanju v smeri trajnostnega razvoja na vseh področjih.

Šolski vrtičkarji so za ta dan pripravili več izdelkov, ki nas opozarjajo na pomen skrbi za naš planet Zemljo. Pri izdelavi le teh so uporabljali naravni material, pridobljen v naravi, v domačem okolju ali reciklirali umetni material, kot npr. plastična kinder jajčka. Ob tem so spoznavali različne materiale, kako se jih pravilno reciklira in kakšne so lahko posledice človeške malomarnosti ter brezbrižja.

Vrtičkarji pozivamo vse učence in njihove starše, da mislijo na naš planet in aktivno prispevajo k njeni ohranitvi.

LOČUJMO ODPADKE IN VRNIMO NARAVI NASMEH!