V torek 15. oktobra 2024 so med razredno uro učenci 8.c razreda organizirali čistilno akcijo šolskega okoliša v pristnem sodelovanju z učenci 2.c razreda. Pobuda o čistilni akciji je bila predstavljena na šolski skupnosti, katero je hitro zgrabil predsednik 8.c razreda in s sošolci samoiniciativno vse organiziral. Prav tako se je hitro pojavila ideja, da bi čistilno akcijo izvedli v sodelovanju z 2.c kjer je bivša razredničarka ter bi osmošolci radi dali zgled mlajšim ter jih česa novega naučili. Oba razrednika sta poskrbela za ustrezne pripomočke ter učence razdelila v pare (eden osmošolec in eden drugošolec). Osmošolci so drugošolce prijeli za roko in jih vodili po terenu ter jih usmerjali in skupaj z njimi iskali odvržene odpadke. Ob koncu se je zbralo kar nekaj polnih vreč z nabranimi odpadki, učence pa je ob zaključku akcije prijazno nagovorila pomočnica ravnateljice Tamara Bibalo.

Razrednik 8.c Mihael Vidmar, prof.

Razredničarka 2.c Patrizia Rupnik, prof.