V soboto, 18.5.2024 se je na Osnovi šoli Koper odvijal Dan aktivnosti namenjen učencem s posebnimi potrebami od 1. do 5. razreda. Dneva se je udeležilo 8 otrok. Dejavnosti so potekale pod vodenjem in organizacijo pedagoginj, izvajalk dodatne strokovne pomoči.

Učenci so se preizkušali v različnih doživljajskih delavnic: jutranja telovadba s povezovalnimi igrami, prepoznavanje čustev skozi ustvarjanje, krepitev senzoričnih sposobnostih z aktivacijo vseh čutov na interaktiven način, srečanje s terapevtskimi kužki in njihovi vodniki iz Društva Tačke Pomagačke, preizkušanje motoričnih sposobnostih s prebijanjem skozi poligon z ovirami in nalogami, za konec pa krepitev skupinske dinamike in aktivacija posameznikovih znanj in sposobnosti s pestrim lovom na zakladom.

Kljub različnih starosti učencev in raznolikih lastnosti posameznikov je prevladal ekipni duh, povezanost, dobra volja in veliko veselje do sodelovanja.

Zapisala: Marianna Gortan