Spoštovani starši!

Obveščamo vas,  da bomo nadaljevali z akcijo »Pešbus« za že prijavljene učence 2. in 3. razreda. Tokrat bo Pešbus deloval od ponedeljka, 20. 5. do petka, 7. 6. 2024.

Če se želi kdo pridružiti in nadaljevati pot v naši družbi je dobrodošel.

Spodbujamo vse drugošolce in tretješolce, da se v naslednjem šolskem letu prijavijo na Pešbus še v večjem številu. Tokrat je varstvo in motivacijski material zagotovljen za učence, ki so se v akcijo prijavili v oktobru 2023.

Od prijave lahko kadarkoli odstopite tako, da pošljete sporočilo preko eAsistenta koordinatorici Enei Kavšek Juršič.

Pešbus ima določene postaje in vozni red. Vodi ga spremljevalec in deluje podobno kot pravi šolski avtobus, le da se ne premika na kolesih, temveč z nogami. Otroci se v varnem okolju privajajo na udeležbo v prometu in so tako pozneje pripravljeni na samostojno pot v šolo.

  • Otrok mora pravočasno prispeti na postajo Pešbusa. Pešbus ne čaka otrok, ki zamujajo.
  • Starši so odgovorni za pot od doma do postaje Pešbusa. Če je to potrebno, morajo starši otroka pospremiti do postaje.
  • Če otrok ne želi iti v šolo s Pešbusom, je njegovo vedenje in prihod v šolo skrb staršev.
  • Spremljevalec ne odgovarja za dejanja otrok, za to so v celoti odgovorni njihovi starši, ki poskrbijo tudi za morebitno nezgodno zavarovanje. Starši otroke zaupajo spremljevalcem, ki vodijo Pešbus, tako kot npr. pri udeležbi na rojstnodnevni zabavi sošolca.

ZEMLJEVID – PEŠBUS LINIJA 1, 2

https://zdravomesto.org/evropski-teden-mobilnosti/pesbus/

 

 

Related Images:

(Skupno 112 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost