Tudi letos je na Osnovni šoli Koper potekal tabor ustvarjalnosti za nadarjene učenke in učence 8. razredov. Teme so segale na področja naravoslovja, družboslovja, likovne umetnosti, tehnike in drugih poučnih vsebin.

Tabor je potekal na šoli od 4. 4. do 5. 4. 2024. Otroci so v prostorih Osnovne šole Koper tudi prespali.

Učenke in učenci so bili dejavni v številnih delavnicah pod vodstvom mentoric in mentorjev.

Tako so spoznali delovanje električnega avtomobila ter njegove prednosti in slabosti; izdelovanje reaktivnega avta; učenje različnih tehnik premikanja in sestavljanja Rubikove kocke; osnove znakovnega jezika; risanje mandal na keramične skodelice in posodice; poznavanje različnih tehnik improvizacije ter kaj sploh je improvizacijsko gledališče.

Obiskali so Pokrajinski muzej Koper, kjer so lahko doživeli, kako je potekal pouk v 50-ih letih prejšnjega stoletja.

Na tabor je prišla tudi ekipa Robosončkov Osnovne šole Koper in predstavila svoje priprave na tekmovanja.

Sledilo je še poznavanje astronomije; učenje vožnje na električni rolki; igranje družabnih iger, ogled filma … Otroci so si na taboru pripravili tudi večerjo (tortilje) ter se naučili speči »mafine« in palačinke.

V okviru delavnic smo krepili medvrstniško druženje, sodelovanje, medsebojno komunikacijo ter učenje vseživljenjskih veščin.

Hvala otrokom, vodstvu, mentoricam in mentorjem za sodelovanje in pomoč odlično izpeljanega tabora.

 

Related Images:

(Skupno 136 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost