Naše učenke so v sredo, 7. 2. 2024, sodelovale na 12. državnem likovnem ekstemporu za učence in učenke slovenskih osnovnih šol ter dijake in dijakinje umetniške gimnazije – likovne smeri, v organizaciji Gimnazije Koper.

Tema in hkrati tudi naslov letošnjega ekstempora je bil IZZIVI PRIHODNOSTI. Udeleženci ekstempora so z likovno govorico izrazili videnje sebe ter sveta, ki nas čaka v prihodnosti in se razpira v nepredvidljive smeri (umetna inteligenca, razvoj digitalizacije, globalno segrevanje, duhovni in etični potenciali človeštva …). 

Domišljijski in realni pogledi v prihodnost so bili različni in so odraz tega, kako posameznik občuti in vidi svet okrog sebe. Ustvarjanje je dalo možnost, da človek pokaže na svoj smisel bivanja v sedanjosti in na pripravljenost sprejemanja novih izzivov v prihodnosti.  

Našo šolo so zastopale Anamaria Elizabeta Erzetič (9.c), Marie Mesarec (9.c), Eva Petelin (9.c) in Gaelle Vodovnik (9.d). 

Njihova dela si lahko naslednji teden ogledate v atriju Gimnazije Koper.

 

Related Images:

(Skupno 116 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost