V torek, 27.03.2018, se je naš 54 članski otroški pevski zbor udeležil 26.bienalnega državnega tekmovanja v Zagorju ob Savi. V kategoriji 28 sprejetih otroških zborov je naš zbor dosegel zlato priznanje z odliko in dve posebni priznanji strokovne žirije, za najboljšo izvedbo slovenske ljudske pesmi izmed vseh OPZ, to je venček istrskih ter posebno priznanje za najboljši program med otroškimi zbori. Z 90 točkami sodimo med peterico zlatih zborov z odliko v celi Sloveniji. V 10 minutnem tekmovalnem programu smo predstavili pet raznolikih, interpretacijsko ter tehnično zahtevnih skladb. Naš cilj je bil letos predstaviti ljudsko pesem malo drugače, kar nam je, po ocenah žirije tudi uspelo. Venček treh istrskih pesmi smo obogatili z menjavami pevskih pozicij, tipičnimi istrskimi gibi ter dvoglasnim izvajanjem. Vse smo pa podprli še z izvorno spremljavo ljudskih godcev.

Za instrumentalno spremljavo se zahvaljujemo Marinotu Kranjacu, Petru Kaligariču ter pianistki Sindiji Šiško, za izvirnost istrskega dela pa Editi Frančeškin.

Ingrid Poropat

(Skupno 346 obiskov, današnjih obiskov 2)