Tretji petek v mesecu novembru že vrsto let obeležujemo Dan slovenske hrane, zato se tudi tokrat po šolah pripravlja Tradicionalni slovenski zajtrk.

Osnovna šola Koper ni nobena izjema: za učence pripravljamo prvo šolsko uro v petek 18.11.2022 zajtrk z izbranimi živili lokalnih proizvajalcev. Prvo šolsko uro posvetimo čas kulturnemu obedovanju, z različnimi dejavnostmi pa želimo uro še dodatno obogatiti: najprej poudarjamo pomen samega zajtrka, ker še vedno veliko učencev in učenk ne zajtrkuje. Poudarimo pomen kratkih dobavnih verig z nakupom lokalne hrane, hkrati pa tak način nabave živil podpira tudi dodatna delovna mesta v lokalni skupnosti in obdelanost kmetijskih površin. Z učenci spregovorimo o samih živilih, učenci rišejo plakate, o njih prepevajo ipd.

Otroci bodo z različnim dejavnostmi po samem obedovanju spoznali te različne vidike Tradicionalnega slovenskega zajtrka. Letos je slogan ZAJTRK Z MLEKOM – SUPER DAN:

Organizatorka šolske prehrane: Metka Benedik

 

(Skupno 127 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost