V torek, 29. 3. 2022, se je Luka Malič (9. a) udeležil zaključne razprave projekta Naše mnenje šteje!, ki je potekala v Ljubljani na Gospodarskem razstavišču. Svoja mnenja o tem, kako bi morala po mnenju mladih potekati participacija otrok v šoli, pri zdravniku, v lokalni skupnosti in na sodišču, ki so jih predhodno že izrazili na regijskih posvetovanjih, so tokrat oblikovali v tri končne predloge, ki jih bodo vključili v Belo knjigo ZPMS o uresničevanju pravice otrok do participacije, in kar dva izmed njih je podal učenec naše šole Luka Malič.

V petek, 8. 4. 2022, je v Pretorski palači potekal 32. medobčinski parlament, katerega so se udeležili trije učenci naše šole: Maja Rušnjak (8. c), Nina Baš (9. a) in Luka Malič (9. a). Mladi parlamentarci so razpravljali na temo Moja poklicna prihodnost. Luka Malič je bil izvoljen tudi v štiričlansko predstavništvo naše regije, ki se je v ponedeljek, 11. 4. 2022, udeležila 32. nacionalnega otroškega parlamenta v Državnem zboru v Ljubljani.

Čestitke vsem trem, predvsem pa Luki.

Mentorici