V sredo 24.januarja ob 11h smo si nekateri učenci iz devetih razredov odpravili na otvoritev razstave in razprave o ladji Rex. V dvorani palače Belgramoni Tacco – Pokrajinskega muzeja Koper so bila razstavljena slikarska del Marjana Kralja, vsestranskega ustvarjalca in navdušenca nad ladjo Rex. V prvem delu razstave smo poslušali avtorja razstave Marjana Kralja, ki nam je razložil izvor njegove ljubezni do ladje Rex. Ta se je začela že v otroštvu, ko je prvič videl podobo ladje Rex na razglednici. Sledilo pa je nekaj dejstev o ladji na primer, je osvojila modri trak, bila pa je tudi zelo velika oz. dolga za tri nogometna igrišča in močnejša od Titanika. Vsebovala pa je vse kar vsebuje majhno mestece vključno z zobozdravstveno ordinacijo, kino dvorano, športne dvorane, knjižnico, pošto… Svojo pot pa je končala v Jadranskem morju med Izolo in Koprom.
Zadnji del razstave je vseboval razpravo o prihodnosti mogočne velikanke, ki predstavlja našo kulturno dediščino in njene obetavne turistične privlačnosti. Po končani razstavi je avtor odgovoril na vprašanja, se slikal s slikami in nekaterimi udeleženci. Razstava se je končala s pogostitvijo.
Zapisala Taja Trošt 9.a razred

(Skupno 19 obiskov, današnjih obiskov 1)