V sredo, 17. januarja 2018, je bil na naši osnovni šoli četrtfinale državnega prvenstva v košarki za starejše dečke 2003 in mlajši. Učenci osmega in devetega razreda so dosegli prvo mesto med tremi ekipami in se tako uvrstili v polfinale. Tekmovale so tri šole: Osnovna šola Jakoba Aljaža Kranj, Osnovna šola Franceta Bevka Tolmin in Osnovna šola Koper. V prvi tekmi, ki je potekala med OŠ Koper in med OŠ Jakoba Aljaža Kranj, so naši učenci zmagali z 62 proti 38. Ko sta se pomerili OŠ Jakoba Aljaža Kranj in OŠ Franceta Bevka Tolmin, so zmagali učenci iz Kranja z rezultatom 37 proti 33. Na zadnji tekmi med OŠ Koper in OŠ Franceta Bevka Tolmin so prepričjivo zmagali učenci naše šole s 43 proti 18.

Zapisala: Anabel Todorović