Na koncertu NOV ZAČETEK, izvedenem 5. januarja 2018 v protokolarni dvorani sv. Frančiška v Kopru in v organizaciji Osnovne šole Koper, so se prepletale pesmi Otroškega PZ Osnovne šole Koper Koper, Ženske vokalne skupine Korala in Lovskega pevskega zbora iz Dekanov. Prinašale so prisrčno otroško pevsko govorico o lepoti otroštva, o željah, naj jim odrasli pustimo njihov svet nedotaknjen, odrasla zbora sta izpovedovala lepoto nedavno minulih praznikov, želje po ohranitvi priborjenega miru. Najlepše je bilo sprejemati skupno prepevanje otrok in odraslih, glasbeni pogovor med generacijami z znanimi pesmimi o božiču ter doživetje igralskih izpovedi treh učencev Patrika Žiberta, Anabel Haber in Nives Skerbiš Pifka, ki so neobremenjeno pričarali svoj doživljajski svet ob dnevih, ki mnogim ne pomenijo samo sreče. Glasbeni projekt je zastavila Ingrid Poropat, ga srčno izpeljala in ob tem vodila odličen Otroški pevski zbor Osnovne šole Koper, Anton in Eneja Baloh pa sta vodila ŽVS Koralo in LPZ Dekani. Za klavirsko spremljavo in nekaj instrumentalnih priredb sta poskrbeli Tina Falkner in Nives Pavlič, dve skladbi so zbori skupno zapeli ob spremljavi manjše zasedbe Komornega orkestra Koper. Besedila, ki so povezovala glasbeni večer, je ustvarila Edita Frančeškin, občuteno pa jih je v celoto povezala Nina Luša.

Edita Frančeškin in Anton Baloh
Fotografije: Anja Cankar

(Skupno 8 obiskov, današnjih obiskov 1)