20. 9. 2024 je potekala kiparska delavnica na FORMA VIVI. Udeležilo se je več šol iz Primorske regije. Ekipo vsake šole so sestavljali štirje učenci zadnje triade. Prav tako štiri učenci iz osmega razreda iz Osnovne šole Koper pod mentorstvom Sare Čeleš. Vsi udeleženi so pričeli najprej z ogledom stalne razstave – FORMA VIVA, kjer so vsi kipi bili narejeni in kjer še vedno stojijo oziroma so razstavljeni.

Kipar Janez Lenassi in kipar Jakob Savinšek sta bila prva, ki sta pripomogla leta 1961 v Sloveniji odpreti dve kiparski delovišči: v Portorožu (na polotoku Seča, za izdelke iz kamna) in v Kostanjevici na Krki za lesene skulpture

Po ogledu razstave so učenci pričeli z delom. Dobili so dletev, kladivo in zidni blok (siporeks) iz katerega so morali narediti poljubni relief. Po končanem delu je sledila razstava in podelitev priznanj.