Na oblačno februarsko sobotno jutro so učenci, ki obiskujejo interesno dejavnost Šolski vrt, skupaj z učiteljicami Aneto Curavić Njegomirović, Elviro Dedić ter Tejo Viler obiskali Čebelarski muzej v Radovljici. Ko so prispeli pred muzej, jih je pričakalo sonce. Ogledali so si interaktivno razstavo z naslovom Živeti skupaj – o čebeli in človeku. Izvedeli so, kako ima ljubezen do čebel na Slovenskem dolgo in bogato tradicijo ter kakšno pomembno vlogo imajo čebele za vse nas. Po končanem ogledu so se učenci udeležili dolgo pričakovane delavnice; izdelovali so sveče iz čebeljega voska. Vsak učenec je dobil svojo satnico ter iz nje oblikoval eno ali več sveč raznih oblik in velikosti. Po ogledu je sledil še krajši ogled mestnega jedra.

Napisala: Aneta Curavić Njegomirović

 

(Skupno 116 obiskov, današnjih obiskov 1)