V letošnjem šolskem letu je šola pridobila novost – učilnico na prostem. Leži na travnati površini, nasproti rastlinskega vrta, kjer so otroška igrala. Ker si kot šola prizadevamo za čim več inovativnosti, ki bi pripeljala do bolj učinkovitega in uspešnega dela, se nam je zdela ideja o poučevanju in učenju na prostem odlična. Na tak način želimo popestriti pouk ter vanj vnesti več izkustvenega učenja. Prav tako nam razmere, v katerih smo se znašli, velevajo, da smo v izogib morebitnim okužbam čim več na zraku.

Strokovni delavci šole si bomo prizadevali, da bo učilnica na prostem ponudila učencem čim več možnosti za doseganje ciljev znanja, na drugačen, zanimiv način in s sodobnim pristopom poučevanja.