Dragi učenci Osnovne šole Koper

V zadnjih treh letih smo na šoli uspešno zaključili že dva literarna natečaja. Nastali sta knjigi Verjamete v pravljice ter Razprli smo pesniška krila in pesem bo svet bogatila.

Odločili smo se, da vas ponovno povabimo k sodelovanju. Letos razpisujemo literarni natečaj z naslovom Pišem ti …

Vabimo vas, da svojo ustvarjalnost prelijete na papir v obliki pisem najrazličnejšim naslovnikom –  bližnjim osebam, književnim junakom, politikom, vzornikom …  Nastajajo naj tudi dnevniški zapisi, razglednice, voščila, kratka sporočila. Tema in oblika sta poljubni. Pri pisanju bodite izvirni, domiselni, duhoviti, a tudi miselno poglobljeni, aktualni in kritični. Izdelke lahko napišite v slovenskem jeziku, v svojem maternem jeziku ali pa v katerem od tujih jezikov, ki se jih učimo na šoli: v angleščini, italijanščini, nemščini, francoščini, španščini. Med vsemi prispelimi besedili bo komisija izbrala najboljša, ki bodo objavljena v knjigi.

Rok za oddajo izdelkov je december 2019. Prispevke oddajte učiteljicam slovenščine.

Koper, 5. 4. 2019                                                                 uredniški odbor

(Skupno 58 obiskov, današnjih obiskov 1)